Logo Biuro KB - Certyfikaty na rynek rosyjski

"БЮРО КБ"

Logo Biuro KB - Certyfikaty na rynek rosyjski

ЯКІСТЬ ТА БЕЗПЕКА

Ukraińska wersja językowa Biuro KB Ruskij Бюро КБ Polska wersja językowa Biuro KB

Сертифікат пожежної безпеки, інша назва пожежний сертифікат - документ, що підтверджує відповідність продукції технічному регламенту РФ «Про вимоги пожежної безпеки» (Федеральний закон № 123). Пожежній сертифікації підлягають засоби пожежогасіння, пожежна автоматика, будівельні, оздоблювальні матеріали, протипожежні конструкції та інша продукція.
Російський технічний регламент «Про вимоги пожежної безпеки» набув чинності 1 травня 2009 року. На додаток до регламенту, постановою уряду РФ № 241 від 17 березня 2009 року (зі зміною від 17 березня 2010 року № 140) було затверджено Перелік продукції, що підлягає обов'язковій сертифікації в галузі пожежної безпеки. На продукцію, зазначену в переліку, оформляється пожежний сертифікат або пожежна декларація про відповідність технічному регламенту «Про вимоги пожежної безпеки» залежно від виду продукції. При цьому, якщо продукція підлягає декларуванню, за бажанням заявник , замість пожежної декларації можна оформити сертифікат відповідності. А якщо продукція підлягає пожежної сертифікації, то на неї в обов'язковому порядку оформляється сертифікат. Пожежний сертифікат і декларація є обов'язковими дозвільними документами для ввезення та продажу товарів на території РФ.
У 2012 році в пожежний регламент були внесені істотні зміни. Був прийнятий Федеральний закон від 10 липня 2012 року N 117 -ФЗ «Про внесення змін до Федерального закону «Технічний регламент про вимоги пожежної безпеки». Відповідно, скоротився асортимент товарів, на які потрібно пожежний сертифікат або декларація.
Але разом з тим, продукція обов'язково повинна відповідати технічному регламенту РФ «Про вимоги пожежної безпеки» , тобто мати визначені за результатами випробувань, показники пожежної небезпеки, а в будівлях і спорудах I -III ступенів вогнестійкості, крім малоповерхових житлових будинків (до трьох поверхів включно), не допускається виконувати обробку зовнішніх поверхонь зовнішніх стін з матеріалів груп горючості Г2 - Г4, фасадні системи не повинні поширювати горіння.


Сертифікація в галузі пожежної безпеки проводиться у таких формах:
1.Обов'язкова сертифікація у формі сертифіката чи декларації пожежної безпеки
2.Добровольная сертифікація у формі добровільного пожежного сертифікату
Пожежні сертифікати обов'язкові і добровільні оформляються тільки на підставі проведених випробувань, з метою підтвердження відповідності нормам технічного регламенту РФ «Про вимоги пожежної безпеки».
Проводити випробування для цілей пожежної сертифікації має право тільки випробувальна лабораторія або випробувальний центр, акредитований в установленому порядку.
Залежно від схеми сертифікації, термін дії пожежного сертифікату може бути від 1 року до 5 років.
Схеми 6с і 7с застосовуються при сертифікації партії продукції і одиничного виробу.
Схеми 2с, 3с, 4с, 5с застосовуються при сертифікації, що випускається серійно.


Документи , необхідні для оформлення пожежного сертифікату:
реєстраційні документи;
технічні умови, стандарт організації і т.д.;
технічний опис;
сертифікат системи менеджменту якості (за наявності);
експлуатаційна документація (інструкція з монтажу, експлуатації т.д.);
сертифікати, протоколи випробувань (отримані раніше).
Список документів для отримання пожежного сертифікату може змінюватися залежно від виду продукції, а також обраної схеми сертифікації .

 

 

 

СЕРТИФІКАЦІЯ В УКРАЇНІ

СЕРТИФІКАЦІЯ В РОСІЇ

СЕРТИФІКАЦІЯ У МИТНОМУ СОЮЗІ


Site Map

БЮРО КБ
Києві 03028, г.Киев,
Стратегическое шоссе 2а, 86
тел.+380 505 48 47 74

Сертифікація в Росії

Сертифікація у Митному Союзі

Сертифікація в Україні

© by KORNET 2012